Harddisk veri Kurtarma

 
 
 
Öncelikle Harddisk eski zamanlarda kullandığımız pikaplar gibi çalışan ve yapısal olarak manyetik okuma / yazma işlemlerini çok yüksek bir hızda gerçekleştirmek üzere tasarlandığı için her bir saniye veya sanise içerisinde meydana gelen ufak hatalar sonucunda veri okuma veya aktarımı konusunda pasif hale gelebilir. www.harddiskkurtarma.com.tr
 
Harddisk ; kalıcı veri depolama birimidir, bilgisayarınızdaki en önemli ve hassas parçadır. Çesitli sebebler doğrultusunda diskinizde bir takım arızalar meydana gelebilir. Bu durumlarda önemli olan verileriniz kaybolabilir. Harddisk arızaları genellikle ani voltaj kesilmesi, düşürme veya harici harddisk' in darbe alarak fiziksel olarak zarar görür.
 
 
 
Harddisk veri Kurtarma işlemi nasıl yapılır ? Öncelikle Harddisk tarafımıza ulaştığı andan itibaren büyük bir hassasiyetle bir takım özel ekipmanlar kullanılarak diagnostic  ( analiz ) yapılmalıdır. Burada amaç harddisk içerisinde meydana gelen hasarı ve problemli noktayı tespit etmektir. Bu sorunlar kimi zaman disk içeriğinde mevcut yazılımlardan veya disk ekipmanlarından kaynaklanabilir. Harddisk veri kurtarma çalışmaları öncesinde eğer disk içerinde fiziksel bir takım sorunlar varsa kendisinin ikizi gibi adlandırdığımız donör disk tarafımızdan temin edilir. Disk yüzeyinde ciddi anlamda tahribat olmadığı sürece verilerin büyük bir bölümüne ulaşmak mümkündür. Kurtarılan verileriniz sağlıklı bir platforma aktarılır. Harddisk kurtarma için bu konuda tasarlanmış bir takım ekipmanlar ve özel yazılımlar kullanılarak çalışmalarımızın daha profesyonel olabilmesi için dünyanın bir çok ülkelerinden tedarik ettiğimiz teknolojileri disk kurtarma laboratuvarımızda gizlilik ve güvenlikli bir şekilde kullanmaktayız. 
 
Kullanıcılar bu tür sorunlarla karşılaşmamak için ne yapmalı ? Maalesef harddisk tamiri yapılamayan ancak içerisinden büyük bir uğraşıyla verileri yüksek maliyetlerle geri getirilebilen depolama alanlarıdır. Kullanıcıların içerisinde önemli verilerinin bulunduğu Harddisk sürücülerini düzenli olarak yedek almaları gerekmektedir.
 
Kullanıcılar Harddisk arızasıyla karşılaştığı zaman ne yapmalı ? Harddisk arızasıyla karşılaştığınız zaman arızalı veya problemli Harddisk' i tekrar kullanmaya çalışmayın.Veri kurtarma kesinlikle profesyonellik gerektiren ve hata kabul etmeyen önemli bir hizmettir. Bu konuda yeterli bilgisi olmayan sıradan tamir servisleri verilerinizin güvenliğini ve gizliliğini sağlayamaz  yapacakları yanlış ve bilinçsiz denemelerle verilerinizi tekrar kurtarılamaz hale getirirler.
 

                                                                                                                           

 

Diskdoktoru harddisk veri kurtarma alanında var olan en yeni teknolojileri dünyanın birçok ülkesinden getirerek bu alanda oldukça büyük yatırımlar yapmıştır. Hemen hemen her harddisk modeli için üretici firmalardan disk kartları (Pcb), okuyucu kafa (Head), motor ve elektronik devre ekipmanları ithal eden firma uygulama alanında da bu ekipmanları profesyonel bir başarıyla kullanıyor.
harddisk veri kurtarma ?